Na ferie zimowe szykujemy dla naszych uczestników…

…warsztaty filmowe z Mariuszem Guzkiem, na których uczestnicy zajęć będą mogli zapoznać się z zarysem historii filmu, podstawami kompozycji w filmie, rodzajami planów filmowych, tworzeniem scenariusza, filmowaniem lustrzanką cyfrową, tworzeniem filmu poklatkowego, postprodukcją i montażem.

Warsztaty dla uczestników zajęć fotograficznych MDK odbędą się w dniach 20-24 stycznia 2014 (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 10:00-12:30 w sali 106 w MDK na ul. Osmeckiego 51. Warsztaty są bezpłatne! Zapisy na warsztaty prowadzi Dominika Mróz-Toton.

W drugim tygodniu ferii w dniach 27-31 stycznia 2014 w godzinach 10:00-12:30 odbędzie się druga edycja warsztatów o takiej samej tematyce, na które zapraszamy chętnych uczniów gimnazjów i liceów. Udział w warsztatach jest płatny 30zł/os./tydzień! Zapisy pod nr. telefonu 17 748-38-91 lub osobiście w Dziale Imprez MDK. Warsztaty odbędą się w sali 106 w MDK na ul. Osmeckiego 51.

Kilka słów o prowadzącym:

Mariusz Guzek absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na wydziale operatorskim, specjalność fotografia. Uczestnik wielu wystaw i konkursów fotograficznych. Pracuje jako wolny strzelec na polu fotografii i szeroko rozumianego filmu. Prowadził między innymi warsztaty filmowe w ramach projektu „Na emigracyjnych szlakach wczoraj i dziś” realizowane przez Akademię Orange i Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie, warsztaty dla młodzieży z Polski Słowacji i Łotwy w ramach projektu „Młodzież”, warsztaty filmowe dla Fundacji Akademia Obywatelska, warsztaty filmowe „Made in Bieszczady….” w ramach projektu Edukacja Kulturalna i Upowszechnienie Kultury MKiDN, zajęcia dydaktyczne z montażu nieliniowego w ramach projektu „Miejsce pracy w sektorze kultury”.
Organizator przeglądów filmowych na terenie Podkarpacia: Future Shorts Festival, Polska – Rosja. Nowe Spojrzenie, Replika 49 Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Zrealizował filmy dokumentalne ‚Pieśń Dziadowska”, „Szpital św. Jadwigi w Bieczu”, „100 lat energetyki na Podkarpaciu”. Filmy promujące spektakle teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, jak i szereg filmów promocyjnych i reklamowych.

warsztaty-filmowe001

warsztaty-filmowe002