Pierwsze w Rzeszowie warsztaty z mokrego kolodionu!

Zapraszamy serdecznie na zajęcia z unikatowej techniki kolodionowej, zwanej procesem mokrej płyty kolodionowej. Fotografia, którą chcemy przedstawić została wynaleziona w połowie XIX wieku, jako druga oficjalna technika fotograficzna. Jej charakterystyka i niepowtarzalność związana jest z powstawaniem obrazu oraz jego niezwykłą głębią.
Na zajęciach zapoznamy Państwa z tajnikami procesu, a także wykonamy portrety na szkle, wielkoformatową kamerą fotograficzną.

Osoby prowadzące mają za sobą pół roczną podróż po Europie, gdzie na ulicach miast wykonały setki fotografii w przenośnej ciemni.  Dokumentacje projektu można zobaczyć na stronie:
www.streetcollodionart.com

Dwa jednodniowe spotkania warsztatowe dla 10 osób (10 w sobotę i 10 w niedzielę) w zależności od pojemności studia i ilości chętnych.  Liczba uczestników jednorazowo, nie wiecej niż 10 osób. Przewidywany czas zajęć 6 – 8h

kolodion1

W Rzeszowie warsztaty poprowadzi:

Paweł Sokołowski artysta młodego pokolenia, świetnie rozumiejący się z młodzieżą, absolwent poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Paweł to człowiek obdarzony wyjątkową pasją tworzenia, aktywnie współuczestniczący w projektach wiele wnoszących do polskiej kultury. Jego kilkuletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, a także praca w Sudeckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, dają nam gwarancję wykonania założeń programowych. Paweł Sokołowski jest laureatem licznych konkursów fotograficznych (m.in. zajął I m-ce w Międzynarodowych Konfrontacjach Fotograficznych w Gorzowie Wielkopolskim w 2008r, był finalistą GD4PhotoArt Competition 2009r. w Bolonii). Czynnie bierze udział w życiu artystycznym jest autorem wystaw indywidualnych (m.in. „Ludzie czarnego Złota” , „Fotografia 2000 2007”, „Wałbrzych Fabryczny”) Prezentował swoje prace za granicą w Niemczech w Zingst na Festiwalu Fotografii i „ArtVenture” w Saarlandisches Kunstlerhaus w Saaarsbrucken 2009r, w Rosji ” Wałbrzych w Petersburgu” ArtCafe St. Petersburg 2009r i we Włoszech „La fotografia’s industria” Pinacoteca Nazionale Bologna 2010r. Uczestniczył w wielu plenerach i sympozjach poświęconych sztuce fotografii. Ponadto był dwukrotnym stypendystą Prezydenta i Rady Miasta Wałbrzycha, od marca 2012 należy do ZPAF.

Termin warsztatów: 23-24 listopad 2013
Cena:  100 zł/os
Organizator: Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „Promotor” działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie
Miejsce odbywania warsztatów: Pracownia Fotograficzna MDK ul. Osmeckiego 51

2 thoughts on “Pierwsze w Rzeszowie warsztaty z mokrego kolodionu!

1. 10 osób w 6 godzin??? Na jednym aparacie??? Przecież to masówka- bedzie dobrze jak każdy zrobi chociaż jedną płytkę. Czyli jak wyciągnąć kase i niczego konkretnego nie nie nauczyć…