Godziny zajęć

Godziny zajęć w roku szkolnym 2018/2019

zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat (wybieramy jeden termin z podanych dwóch):

wtorki:  14:00-15:30

środy: 14:00 – 15:30

Na zajęciach dla dzieci zajmujemy się nie tylko fotografią ale też innymi cyfrowymi mediami w tym filmem i rejestracją dźwięku, stawiamy pierwsze kroki w internecie. Kładziemy nacisk na dobrą zabawę, rozwijanie kreatywności i realizację własnych nieraz zupełnie zdawało by się niewykonalnych pomysłów.

młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym (wybieramy jeden termin z podanych trzech):

wtorki: 15:30 – 18:30

środy: 15:30 – 18:30

czwartki: 15:00 – 18:00

W każdym roku szkolnym zajęcia dla młodzieży zaczynają się od bloku wprowadzającego, obejmującego podstawy fotografii i obsługi sprzętu zarówno analogowego jak i cyfrowego. Następnie uczestnik zajęć poznaje różne dziedziny fotografii takie jak portret, fotografia studyjna – reklamowa, reportaż, fotografia otworkowa czy luksografia, oraz podstawy obsługi programów do obróbki zdjęć. Ponadto przez cały czas trwania zajęć z fotografii, uczestnik ma do swojej dyspozycji studio wyposażone w system lamp błyskowych Elfo i czarno-białą ciemnię fotograficzną, w której zajmujemy się zarówno obróbką negatywów jak i robieniem odbitek.

Jak zapisać się na zajęcia:

  • we wrześniu wystarczy przyjść do pracowni fotograficznej w godzinach trwania zajęć i się na nie zapisać, w trakcie roku szkolnego proszę wcześniej skontaktować się telefonicznie lub mailowo z Dominiką Mróz-Toton nauczycielem prowadzącym zajęcia i zapytać o możliwość dopisania się do danej grupy – zapisy robione są od września jednak istnieje możliwość dopisania się do niektórych grup w ciągu roku szkolnego, aczkolwiek proszę wcześniej zapytać czy są miejsca w danej grupie i uprzedzić swoje przyjście.
  • wypełnić deklarację uczestnictwa w zajęciach, (uczestnicy pełnoletni wypełniają deklarację sami, uczestnikom niepełnoletnim deklarację wypełnia rodzic lub prawny opiekun) i przynieść ją na pierwsze lub drugie zajęcia, deklarację można otrzymać zgłaszając się do pracowni osobiście lub pisząc na adres email,
  • zależy nam przede wszystkim na osobach mocno zmotywowanych, które na zajęciach pojawiać się będą regularnie co tydzień, bo tylko w takim wypadku możemy mieć nadzieję na nauczenie się czegoś i osiągnięcie sukcesu.
  • czy trzeba mieć własny aparat? – to pytanie pojawia się najczęściej, można aczkolwiek nie trzeba. Na pewno nie warto kupować aparatu na pierwsze zajęcia nie znając się na tym zbytnio. Pracownia dysponuje trzema lustrzankami i jednym kompaktem, dlatego w większych grupach może się przydać bo nie każdy będzie miał aparat na zajęciach tylko dla siebie. Na zajęciach dla dzieci przyda się zaawansowany kompakt z możliwością manualnych ustawień, lub lustrzanka cyfrowa, a na zajęciach dla młodzieży lustrzanka cyfrowa. Uczestnicy zajęć mogą także pożyczać z pracowni aparaty analogowe na określonych zasadach.