O pracowni

Pracownia fotograficzna jest jednym z niewielu miejsc na mapie Rzeszowa, które pozwala dzieciom i młodzieży realizować swoje fotograficzne pasje, będąc przy tym instytucją niekomercyjną.  Pracownia działa przy MDK od ponad 30 lat. W tym czasie kilkakrotnie zmieniała swoją siedzibę. Jest miejscem z wieloletnią tradycją, do którego na przestrzeni lat uczęszczało mnóstwo zdolnych młodych ludzi. Wielu z nich brało udział w licznych wystawach i konkursach fotograficznych, sporo osób zajęło się fotografią zawodowo, niektórzy z nich zostali absolwentami uczelni fotograficznych i uznanymi artystami.

Obecnie pracownia znajduje się w nowoczesnym budynku przy ulicy Osmeckiego 51 w przystosowanych do celów fotograficznych pomieszczeniach wyposażonych w profesjonalny sprzęt studyjny i ciemnię czarno-białą. Do fotografii studyjnej uczestnicy zajęć mają do dyspozycji studio fotograficzne wyposażone w 4 lampy Elfo Quant, 2 softboxy 50×50 cm, 2 softboxy 25x90cm, 1 softbox 30x150cm i 1 sotfbox 60x130cm, tubus, wrota, czasze z plastrami miodu, zestaw teł podwieszanych. Posiadamy również zestaw 2 lamp błyskowych z zasilaczem zewnętrznym do fotografii plenerowej, blendy i halogeny. W pracowni znajdują się także dwa stanowiska komputerowez programami do edycji fotografii i filmu i 2 skanery do negatywów. Pracownia wyposażona jest w ciemnię czarno-białą mającą 7 stanowisk wyposażonych w powiększalnik czarno-biały umożliwiający wykonywanie odbitek z negatywów średnioformatowych.

Oprócz zajęć całorocznych dla dzieci i młodzieży pracownia organizuje:

– warsztaty dla dzieci i młodzieży nie będących uczestnikami zajęć całorocznych podczas ferii zimowych i wakacji

– wystawy prac fotograficznych oraz wystawy indywidualne uczestników zajęć w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51 i w Galerii pod Ratuszem na Rynku,

– wyjazdy i plenery fotograficzne,

– kursy fotografii cyfrowej dla dorosłych.

Zajęcia prowadzi:

Dominika Mróz-Toton magister sztuki, absolwentka Wydziału Komunikacji Multimedialnej, kierunku: realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia – specjalność: fotografia, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom w roku 2006 i studiów podyplomowych Ziołoznawstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie zajmuje się różnymi rzeczami: fotografią komercyjną, grafiką komputerową, nauczaniem fotografii a w przerwach podróżowaniem i gotowaniem. Najbardziej lubi: pić kawę, jeść dobre jedzenie, poznawać rejony winiarskie Europy Wschodniej, upalną pogodę, koty oraz wiele innych rzeczy.