Relacja z wernisażu wystawy fotograficznej Karoliny Przyboś we Vranowie nad Toplou

4 listopada 2016 w Miejskim Domu Kultury we Vranowie nad Toplou na Słowacji, miał miejsce wernisaż długo wyczekiwanej wystawy fotograficznej bardzo zdolnej i pracowitej uczestniczki zajęć fotograficznych naszej pracowni Karoliny Przyboś. Wystawa nosi tytuł „Miejsca zgubione w czasie”.

O wystawie:

Ze swoich licznych podróży po Europie, Karolina Przyboś tworzy bardzo specyficzny, elegancki i subtelny fotograficzny dziennik, w którym na pierwszy plan wysuwa się ponadczasowość odwiedzanych przez nią miejsc – najczęściej znanych zabytków i innych ważnych elementów zachodnioeuropejskiej kultury. Powstałe fotografie dość często są cytatami z obrazów dziewiętnastowiecznego miasta i architektury. Prace tworzone przez młodą artystkę są pozbawione osadzenia w konkretnym czasie, miejscu, pozbawione kontekstu. Specyficzna wrażliwość autorki sprawia, że miejsca z pozoru odległe, pochodzące z różnych stylów i epok: fragmenty architektury, współczesne wystawy sklepów i antykwariatów oraz muzealne eksponaty łączą się w jeden bardzo spójny i intrygujący cykl. Różnice pomiędzy nimi zacierają się, tworząc ciąg obrazów mających pewien wspólny mianownik. Autorce udaje się stworzyć swego rodzaju syntezę tego co nazywamy naszym wspólnym wizualnym dziedzictwem.

Poniżej relacja fotograficzna z imprezy. Link do relacji słowackiej tutaj.