Warsztaty fotograficzne „Szkiełko i oko” z Pawłem Kulą!

warsztaty-kula

Zapraszamy serdecznie na warsztaty „Szkiełko i oko” z Pawłem Kulą. Paweł jest osobą która zajmuje się prowadzeniem warsztatów dla instytucji takich jak Centrum Nauki Kopernik, CSW Zamek Ujazdowski, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Narodowe w Szczecinie, wiele innych centrów kultury i uniwersytetów w Polsce i Europie lista wybranych wystaw i warsztatów tutaj http://www.pawelkula.blogspot.com/p/wystawyexhibitions.html i tutaj http://www.rezerwat-idei.blogspot.com/p/3.html Informacje o samym Pawle tutaj http://www.e.org.pl/latajacyanimatorzy/?profil=pawel-kula

Warsztaty które odbędą się w Rzeszowie mają tytuł „Szkiełko i oko”
Warsztaty będą dotyczyły bardzo prymitywnej fotografii z osobiście skonstruowanych różnego typu kamer otworkowych i aparatów fotograficznych. Będzie to świetna odtrutka na współczesną fotografię i przeładowane elektroniką aparaty cyfrowe którymi robimy tysiące zdjęć 😉 czasami nawet się nad tym zbytnio nie zastanawiając.
Planujemy warsztaty całodzienne: połowę dnia z fotografii otworkowej którą Paweł świetnie pokazuje – ma przywieźć ze sobą rozmaite urządzenia – kamery otworkowe różnego typu którymi będzie można robić zdjęcia w świetle dziennym.
Druga połowa dnia to budowanie własnych konstrukcji optycznych (aparatów fotograficznych) z wykorzystaniem obiektywów, soczewek, starych lup, okularów.  Następnie fotografujemy tymi aparatami no i oczywiście bierzemy je potem do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *