Zapraszamy do WDK na wystawę Karoliny Przyboś

Zapraszamy 19 września 2017 roku na godzinę 17:00 na wernisaż wystawy „Miejsca zgubione w czasie” autorstwa Karoliny Przyboś  do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Karolina Przyboś jest wieloletnią uczestniczką zajęć fotograficznych Młodzieżowego Domu Kultury w pracowni Dominiki Mróz-Toton, laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W ubiegłym roku szkolnym Karolina Przyboś zdobyła między innymi:

  • Nagrodę ,,Coup de coeur ‘’ w II Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym „Bleu, Blanc, Rouge” 2016,
  • Nagrodę Dyrektora Pałacu Młodzieży w Koszalinie  w XVI Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda ” Koszalin 2017,
  • Nagrodę Towarzystwa Działań Twórczych „Talent” na XVIII Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2017.
  • Reprezentowała pracownię fotograficzną Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie na indywidualnej wystawie , Miejsca zgubione w czasie” w Miejskim Domu Kultury we Vranovie nad Topl’ou na Słowacji

Wystawa „Miejsca zgubione w czasie” będzie pokazywana po raz pierwszy w Rzeszowie. Przedstawia osobisty fotograficzny dziennik z licznych podróży po Europie. Na pierwszy plan wysuwa się ponadczasowość odwiedzanych przez artystkę miejsc – najczęściej znanych zabytków i innych ważnych elementów zachodnioeuropejskiej kultury. Specyficzna wrażliwość autorki sprawia, że miejsca z pozoru odległe, pochodzące z różnych stylów i epok: fragmenty architektury, współczesne wystawy sklepów i antykwariatów oraz muzealne eksponaty łączą się w jeden bardzo spójny i intrygujący cykl. Autorce udało się stworzyć swego rodzaju syntezę tego co nazywamy naszym wspólnym wizualnym dziedzictwem.

Uwaga! 19 września 2017 na pierwszych zajęciach dla młodzieży wychodzimy grupowo na wystawę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *