Zapraszamy do WDK na wystawę Karoliny Przyboś

Zapraszamy 19 września 2017 roku na godzinę 17:00 na wernisaż wystawy „Miejsca zgubione w czasie” autorstwa Karoliny Przyboś  do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Karolina Przyboś jest wieloletnią uczestniczką zajęć fotograficznych Młodzieżowego Domu Kultury w pracowni Dominiki Mróz-Toton, laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W ubiegłym roku szkolnym Karolina Przyboś zdobyła między innymi:

• Nagrodę ,,Coup de coeur ‘’ w II Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym „Bleu, Blanc, Rouge” 2016,
  • Nagrodę Dyrektora Pałacu Młodzieży w Koszalinie  w XVI Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda ” Koszalin 2017,
  • Nagrodę Towarzystwa Działań Twórczych „Talent” na XVIII Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2017.
  • Reprezentowała pracownię fotograficzną Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie na indywidualnej wystawie , Miejsca zgubione w czasie” w Miejskim Domu Kultury we Vranovie nad Topl’ou na Słowacji

Wystawa „Miejsca zgubione w czasie” będzie pokazywana po raz pierwszy w Rzeszowie. Przedstawia osobisty fotograficzny dziennik z licznych podróży po Europie. Na pierwszy plan wysuwa się ponadczasowość odwiedzanych przez artystkę miejsc – najczęściej znanych zabytków i innych ważnych elementów zachodnioeuropejskiej kultury. Specyficzna wrażliwość autorki sprawia, że miejsca z pozoru odległe, pochodzące z różnych stylów i epok: fragmenty architektury, współczesne wystawy sklepów i antykwariatów oraz muzealne eksponaty łączą się w jeden bardzo spójny i intrygujący cykl. Autorce udało się stworzyć swego rodzaju syntezę tego co nazywamy naszym wspólnym wizualnym dziedzictwem.

Uwaga! 19 września 2017 na pierwszych zajęciach dla młodzieży wychodzimy grupowo na wystawę!